دانژه ، تلفیقی از هنر و نوآوری

طلا به عنوان یکی از فلزات محبوب و پرکاربرد، در صنایع دستی به خصوص زیورآلات همیشه مورد پسند افراد و اقشار مختلف بوده است. امروزه با توجه به قیمت بالای طلا، امکان خرید محصولات ساخته شده از طلا برای بسیاری از افراد سخت و یا غیر ممکن شده است.

گروه هنری دانژه با هدف نوآوری در تولید صنایع دستی و کاهش هزینه های ساخت محصولات این حوزه که در ساخت آن ها از طلا استفاده شده است؛ از مهرماه سال 1398 فعالیت خود را در زمینه ساخت صنایع دستی با به کار گیری ورق طلای 24 عیار آغاز کرد.

گروه هنری دانژه با رویکرد کارآفرینی و به کارگیری نیرو های متخصص ایرانی و همچنین استفاده از فناوری های روز دنیا قصد دارد تا نقش مهمی در تولید داخلی و توسعه اقتصادی کشور ایفا کند. هم چنین در تلاش است تا با آغاز صادرات محصولات خود با نام و نشان ایرانی ارز آوری را نیز به همراه داشته باشد.

با توجه به پیشرفت و ترویج تجارت الکترونیک و خواست افراد برای عدم مراجعه حضوری، گروه هنری دانژه نیز کسب و کار خود را به فضای الکترونیک آورده است تا سهولت و دسترسی را برای تمامی افراد فراهم نماید.

امید است بتوانیم این راه را به خوبی در کنار یکدیگر طی نماییم.

سخن مدیرعامل

از گذشته تا به حال فلز طلا به صورت سکه زنی، و بعد ها به مرور زمان در جواهرات زینتی و امروزه از آلیاژ آن حتی در صنایع غذایی، بهداشتی و صنعتی استفاده می گردد. این فلز گرانبها دارای چگالی بالاست و با تکنولوژی جدید از وزن طلا کاسته و بر حجم آن افزوده شده است. با توجه به نرم بودن این فلز مخصوصا در کمترین ضخامت آن، میبایست آن را بر روی سطحی نشاند تا بتوان به اشکال مختلف در آورد . این تکنولوژی کاملا انحصاری و با تکیه بر عنایت خداوند و خلاقیت و نوآوری هنرمندان ایرانی بدست آمده است.
هدف این شرکت ارتقاء سطح تنوع کاربرد طلا در زمینه های مختلف زندگی است، این مدال افتخار را به تمامی ایرانیان میهن دوست و به خصوص خریداران این محصول هدیه می کنیم.
محبت و دوستی را می توان با کلام، یک شاخه گل و یا هدایای دیگر ابراز کرد. ما نفیس ترین هدیه ها را از ورق طلا به شما تقدیم می کنیم

تاریخچه صنایع دستی

در حدود 8000 سال قبل که به عصر «نوسنگي» معروف است، مردمي در منطقه وسيعي در آسياي جنوب غربي زندگي مي کردند که براي نخستين بار در گروههاي کوچک جمع آمده، در يک مکان ساکن شدند و اولين دهکده ها را به وجود آوردند. آثار به دست آمده از دوران پارينه سنگي، ميان سنگي و نوسنگي، گواه بر فعاليت انسان در ساخت ابزار و وسايل سنگي است. ابزارهايي چون تيغه هاي دندانه دار و به شکلهاي مختلف هندسي در مکانهايي مانند بيستون و غارهاي هوتو و کمربند به دست آمده است. انساني که ياد گرفته بود با کاشتن دانه هاي خوراکي مقدار بيشتري از آن را به دست آورد، ناگزير بود آن را در جايي ذخيره کند. او ظرفهايي را مي خواست که در برابر گرما و رطوبت هوا مقاومت داشته باشد و غلات، در آن فاسد نشود. از اين رو انسان دوران نوسنگي با الهام از همان شکلهاي طبيعي و با آميختن آب و خاک، اولين ظرفهاي سفالي را ساخت.

درباره صنایع دستی

صنايع دستي که هم مي تواند، حالت کارگاهي و هم حالت خانگي داشته باشد، همانند صنايع کوچک قابليت استقرار در شهر و روستا را دارد، بدون نياز به فن آوري پيشرفته، بيشتر متکي به تخصصهاي بومي و سنتي است و قسمت اعظم مواد اوليه مصرفي آن در داخل کشور قابل تهيه مي باشد. افزون بر اين، صنايع دستي هر دو ويژگي مصرفي و هنري را داشته، برخوردار از بينش، ذوق، انديشه و فرهنگ توليد کننده نيز هست و در مجموع آن را يک «هنر- صنعت ناميده اند»

ویژگی های صنایع دستی ایران

  1. صنايع دستي ايران محملي براي ميراث فرهنگي و هنري اين مرز و بوم است که ريشه در اعتقادات مذهبي و باورهاي قومي و نيز قوه ابتکار و خلاقيت استادکاران ايراني دارد.
  2. امکان تأمين قسمت عمده مواد اوليه مصرفي از منابع داخلي؛
  3. همانند و شبيه نبودن اين فرآورده هاي توليد به يکديگر؛
  4. انجام قسمتي از مراحل اساسي توليد به وسيله دست و ابزار و وسايل دستي؛
  5. خود مصرفي بودن بخش عمده توليد و برآورده ساختن نيازهاي داخلي؛

حمایت از تولید ملی

هر کشوری برای دستیابی به توسعه پایدار، نیازمند حمایت از تولید داخل در رقابت با کالاهای خارجی است. در ایران نیز مسئولان و اقتصاددانان بر این باورند که راه رسیدن به توسعه اقتصادی از مسیر تقویت تولید داخلی و حمایت از تولیدکنندگان می گذرد. از این رو با تحقق چنین فرایندی ضمن به حرکت در آمدن چرخ تولید، اشتغال و رونق اقتصادی را بیش از پیش در کشور شاهد خواهیم بود

درباره ورق طلا

ورق طلا به عنوان یکی از جدیدترین متریال های شناخته شده در کارهای تزئینی و همچنین مصارف خوراکی و صنعتی به حساب می آید، ورق طلا به دلیل داشتن ماهیت ذاتی که در ساختار خود دارد کاربری بسیار ساده و راحتی داشته و همچنین دارای تنوع رنگ و جنس مختلف می باشد.

طلا از زمان گذشته بسیار دور به دلیل ارزشمند بودن و گران قیمت بودن بین همه اقشار جامعه و بین همه مردن جایگاه ویژه ای داشته و رنگ طلایی به عنوان یک نماد برای این محصول شناخته میشود و قشرهای مختلف در صنعت های مختلف سعی کرده اند تا از این رنگ بهره های بالایی جسته و جذابیت های بصری بیشتری به کارهای خود بدهند. در گذر قرنها روش طلاکاری وسایل تغییرات بسیاری کرده است و از آنجایی که ارزش طلای خالص هرروزه رو به افزایش است خرید ورق طلا و ورق طلای مایع مردم را بیش از پیش به استفاده از آن علاقمند ساخته است. مردم نیز با توجه به صرف هزینه های کمتر برای تهیه بدلیجات این فلز مبالغی را پرداخت کرده و اشتیاق به داشتن آن نشان می دهند. یکی از آسانترین و سریعترین راه برای در اختیار داشتن انواع مختلف و متعدد ورق طلا خرید اینترنتی ورق طلا است که به سادگی با در نظر گرفتن مدل و رنگ، متریال مورد نظر هنرجوها به راحتی در دسترس آنهاست.

امروزه استفاده از تکنولوژی باعث شده تا استفاده از ورق هایی با نازکی چندین میکرون متداول شود که به صورت یک پوشش روی هر سطحی قابل چسباندن بوده و کاملا به رنگ طلای خالص می باشند، این مواد در استفاده ساده و راحت و سریع بوده و در هزینه تا صدها برابر از طلا ارزانتر می باشند و به سادگی با صرف هزینه ای ناچیز یک ظرف طلایی خواهید داشت.

کاربرد ورق طلا در مصارف تزئینی

از دیگر مصارف در کاربرد ورق طلا استفاده در تزئینات مختلف از جمله بدلیجات و جواهرات میباشد، در ساخت بسیاری از بدلیجات و یا در طراحی جواهرات مختلف از ورق طلا استفاده میشود.

توجه به این نکته مهم میباشد که در کارگاه های حرفه ای بدلیجاتی با ورق طلا ساخته میشود که ارزش آنها از خود جواهرات طلایی بیشتر میباشد و دارای کیفیت و ظرافت بسیار بالایی هستند.

ورق طلا به دلیل سادگی در کار و همچنین زیبایی در اجرا در ساخت بدلیجات موارد استفاده بسیار بالایی دارد و میتوان گفت یکی از متریال های اصلی این حرفه محسوب میشود.

رزین چیست ؟

رزین اپوکسی ماده ای شیمیایی و از فراورده های نفتی است.

در حالت عادی از دو جزء تشکیل شده است که این دو جز تا قبل از مخلوط شدن حالت مایع و تا حدی چسبنده دارند.

این دو جز شفاف و بی رنگ هستند و حتی بعد از مخلوط شدن هم حالت شفاف و بی رنگ خود را حفظ میکنند.

اما برخلاف حالت اولیه به محض مخلوط شدن و ترکیب شدن حالت مایع خود را از دست میدهند و حالت جامد و شیشه ای پیدا میکنند.

فرآیند خشک و سفت شدن این ماده حدود چند ساعت تا چند روز به طول می انجامد.

این دو جز بعد از ترکیب شدن ابتدا به حالت ژله ای و انعطاف پذیر درمی آیند و سپس به مرور سفت تر میشوند.

هر رزین بسته به نوع و مارک و کشور سازنده زمان متفاوتی برای رسیدن به حالت ژله ای و سفت شدن کامل دارد.

هر چقدر زمان رسیدن به حالت ژله ای طولانی تر باشد رزین جنس بهتر و مرغوب تری دارد.

کاربردهای رزین کاری

این ماده به دلیل داشتن ویژگی هایی همچون تثبیت کنندگی ، بی رنگ بودن ، شفافیت و … نه تنها در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد بلکه موردتوجه هنرمندان نیز قرار گرفته است و امروزه برای بسیاری از دست سازه های هنری از آن استفاده میشود که میتوان به ساخت زیورالات با استفاده از رزین – ساخت زیورالات و میز و … با استفاده از چوب و رزین و تکنیک نقاشی ابستره و … اشاره کرد. برای هرکدام از این رشته ها نوع خاصی از ان استفاده میشود.

سبد خرید

ارسال رایگان برای سفارش‌های بالای 2 میلیون تومان