مقالات

مرغ آمین چیست؟ مزایای استفاده از زیورآلات مرغ آمین طلا

مرغ آمین چیست؟ مزایای استفاده از زیورآلات مرغ آمین طلا

هر نمادی که در زیورآلات طلا قرار می‌گیرد، معنا و مفهوم خاص خودش را دارد. مرغ آمین از جمله نمادهایی است که با پخش شدن یک سریال به نام شهرزاد بسیار در میان مردم معروف شد. این نماد معنا و مفهوم خاص خودش را دارد که در ادامه بیشتر در مورد آن‌ها صحبت می‌کنیم. معمولا زیورآلات ساخته شده با این نماد ترکیبی از سنگ فیروزه و طلا هستند که هر کدام زیبایی فوق العاده‌ای را در این زیورآلات ایجاد می‌کنند. در ادامه مقاله قصد داریم شما را با مرغ آمین طلا، انواع زیورآلات ساخته شده با این نماد و مزیت‌های استفاده از زیورآلات ساخته شده با این نماد آشنا کنیم.

مرغ آمین چیست؟

مرغ آمین به عقیده بسیاری از ایرانیان مرغی است که همواره در حال آمین گفتن است. به همین خاطر اگر از کنار فردی که در حال دعا کردن یا نفرین کردن است، این مرغ بگذرد؛ هر چیزی که آن فرد می‌گوید برآورده خواهد شد. به همین خاطر است که بسیاری از مردم در قدیم بر این عقیده بودند که نباید کنار این مرغ نفرین کنید. چون به احتمال زیاد با وجود آمین گفتن این پرنده زیبا، احتمال برآورده شدن نفرین شما وجود دارد.

در اینکه واقعا مرغ آمین می‌تواند چنین تاثیری را روی دعا و نفرین داشته باشد، ابهامات زیادی است. اما به هر حال زیبایی این نماد باعث شده تا بتوان برای ساخت انواع زیورآلات از آن استفاده کرد. مرغ آمین به دلیل ظاهر خاص و منحصر به فرد خود و همچنین معنی جالبی که دارد، می‌تواند برای انواع زیورآلات زنانه مورد استفاده قرار گیرد که در حال حاضر گردنبند مرغ آمین از همه زیورآلات ساخته شده با این نماد محبوبیت بسیار بیشتری دارد.

مزایای استفاده از مرغ آمین طلا

با توجه به محبوب شدن نماد مرغ آمین در میان مردم، بسیاری از افراد علاقه مند به خرید زیورآلات ساخته شده با این نماد هستند. بدلیجات ساخته شده با این نماد با وجود قیمت ارزان، ارزش خرید بالایی ندارند. به ویژه اگر بخواهید این زیورآلات را به دیگران نیز هدیه بدهید. با این وجود می‌توان زیورآلات ساخته شده با این نماد جذاب را با جنس ورق طلای 24 عیار خریداری کرد که هم زیبایی بیشتری دارد، هم ماندگارتر و ارزشمندتر می‌باشد. از جمله مزیت‌های استفاده از مرغ آمین طلا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

بهره مندی از مزایای طلا

طلا برای خانم‌ها مزایای بسیار زیادی دارد و گفته می‌شود که می‌تواند به سلامت عمومی بدن نیز کمک کند. با وجود مزایای طلا، چرا باید زیورآلات ساخته شده با مرغ آمین که بدل هستند را بخرید؟ به ویژه اینکه بسیاری از این زیورآلات زنانه می‌توانند به سلامت پوست نیز آسیب بسیار زیادی وارد کنند و حتی باعث ایجاد حساسیت نیز شوند. زیورآلات طلا می‌توانند بدون هیچ گونه حساسیت ساعت‌ها در تماس با پوست شما باشند و استایل شما را خاص‌تر کنند.

زیبایی خاص مرغ آمین

مرغ طلای آمین دارای زیبایی منحصر به فردی است که این موضوع باعث شده تا بتوانیم این مرغ را انتخابی عالی برای ساخت زیورآلات بشناسیم. ساخته شدن این نماد با ورق طلای 24 عیار باعث شده تا زیبایی و درخشش آن نسبت به بدلیجات بسیار افزایش پیدا کند و باعث بهبود کارایی این زیورآلات شود.

امکان استفاده طولانی مدت از این زیورآلات

زیورآلات مرغ آمین طلا می‌توانند به راحتی تا طولانی مدت مورد استفاده قرار گیرند. در واقع به دلیل اینکه سنگ فیروزه و نماد مرغ آمین ورق طلای 24 عیار در این زیورآلات به کار رفته‌اند، کیفیت این زیورآلات بسیار افزایش پیدا کرده و می‌توان در طولانی مدت بدون اینکه نگران نگهداری این زیورآلات بود از آن‌ها استفاده کرد.

انواع زیورآلات مرغ آمین

محبوبیت مرغ آمین طلا در میان مردم باعث شده تا زیورآلات بسیار متنوعی با این نماد طراحی شوند و زیبایی فوق العاده‌ای نیز داشته باشند. با توجه به تنوع زیورآلات زنانه دارای این نماد، می‌توان هر یک از آن‌ها را برای هدیه نیز انتخاب کرد. فقط کافیست که مدل‌های موجود در سایت گروه هنری دانژه را مورد بررسی قرار دهید و بهترین نوع زیورآلات را سفارش دهید.

گردنبند زنانه

گردنبند مرغ آمین زنانه یکی از خاص‌ترین انواع زیورآلات ساخته شده با مرغ آمین است. یکی از دلایل محبوبیت گردنبند سنگ فیروزه مرغ آمین، هدیه دادن این گردنبند در سریال شهرزاد است. با این حال زیبایی و خاص بودن این گردنبند زنانه نیز در این موضوع بی تاثیر نیست. به کار رفتن رنگ‌های آبی و طلایی در این نوع گردنبند، ظرافت نماد گردنبند و همچنین امکان استفاده از آن برای استایل‌های مختلف، دلیل محبوبیت این گردنبند زنانه شده است. گردنبند زنانه مرغ آمین طلا می‌تواند روی لباس‌های شما قرار بگیرد و زیبایی آن‌ها را چندین برابر کند.

انواع زیورآلات مرغ آمین

انگشتر زنانه

انگشتر مرغ آمین یکی از خاص‌ترین انگشترهایی است که می‌توانید به عنوان هدیه نیز برای دختران و زنان تهیه کنید. این انگشتر با نماد مرغ آمین طلا ساخته شده است و به دلیل محبوبیت ترکیب رنگ فیروزه‌ای با این نماد، انگشتر آن نیز با ترکیب رنگ فیروزه‌ای و طلا ساخته شده است. زیبایی این انگشتر در کنار ظرافت نماد طراحی شده در داخل آن چندین برابر شده است. این انگشتر می‌تواند با انواع زیورآلات دیگر طراحی شده با مرغ آمین مورد استفاده قرار گیرد و یک استایل خاص را برای خانم‌های خوش سلیقه ایجاد کند.

گوشواره زنانه

تصور اینکه یک گوشواره ظریف با رنگ آبی و نماد ورق طلای 24 عیار در گوش‌های خانم‌ها وجود داشته باشد، بسیار خاص است. گروه هنری دانژه نیز با خلاقیت خودشان توانسته‌اند گوشواره‌هایی را تولید کنند که از نظر زیبایی رقیب ندارند و می‌توانند برای دختران نوجوان نیز گزینه خوبی محسوب شوند. گوشواره مرغ آمین زنانه به یکی از خاص‌ترین گوشواره‌های موجود در سایت گروه هنری دانژه تبدیل شده است. این گوشواره نیز دارای رنگ فیروزه‌ای بوده و نماد مرغ آمین طلا با ظرافت فوق العاده‌ای در وسط آن حکاکی شده است.

دستبند زنانه

دستبند سنگ مرغ آمین که با ترکیب سنگ فیروزه و نماد ورق طلا ساخته می‌شود، می‌تواند در دستان خانم‌های خوش سلیقه زیبایی فوق العاده‌ای را ایجاد کند. این دستبند با ظاهر منحصر به فرد و خاص می‌تواند انتخابی عالی برای خانم‌هایی باشد که علاقه مند به زیورآلات ساده و در عین حال رویایی هستند. به همراه داشتن این دستبند به خانم‌ها این احساس را می‌دهد که می‌توانند هر دعا و خواسته‌ای را برآورده کنند. همین موضوع و محبوبیت نماد مرغ طلای آمین باعث شده تا بتوانیم این دستبند را انتخابی خوب برای هدیه نیز بشناسیم.

قطعا همه ی ما اسم مرغ آمین را بارها و بارها شنیده ایم. مرغ آمین یکی از افسانه های معروف و قدیمی در فرهنگ ایران است که در باور بسیاری از مردم جایگاه خاصی دارد.

مرغ آمین در فرهنگ ایرانی فرشته ای است که پیوسته در حال پرواز است و آمین می گوید و اگر از کنار شما عبور کند، خواسته یا آرزوی شما برآورده می شود.

هر سخنی که گفته شود چه آرزو، دعا یا نفرین و در آن لحظه مرغ آمین گو از کنار شما بگذرد آن دعا یا نفرین برآورده خواهد شد. به همین خاطر بزرگ ترها و افراد قدیمی تر بر این عقیده هستند که:

از سخن های نازیبا پرهیز نمایید.

هرگز نفرینی بر زبان نیاورید.

هرگز دعای بدی در حق کسی نکنید.

همیشه سخن از خوبی بر زبان آورید.

زیرا ممکن است در آن زمان که نفرینی بر زبان شما جاری شد مرغ آمین از کنار شما عبور کند.

نیما یوشیج نیز شعری به نام مرغ آمین دارد که قسمتی از آن در ذیل آمده است:

مرغ آمین درد آلودی است کاواره بمانده
رفته تا آنسوی این بیداد خانه
باز گشته رغبتش دیگر ز رنجوری نه سوی آب و دانه.
نوبت روز گشایش را
در پی چاره بمانده.

می شناسد آن نهان بین نهانان ( گوش پنهان جهان دردمند ما)
جور دیده مردمان را.
با صدای هر دم آمین گفتنش، آن آشنا پرورد،
می دهد پیوندشان در هم
می کند از یاس خسران بار آنان کم
می نهد نزدیک با هم، آرزوهای نهان را.

جایگاه مرغ آمین در زیور آلات

بعد از پخش سریال شهرزاد و استفاده از گردنبند مرغ آمین به عنوان نماد عشق، افراد زیادی علاقه مند به استفاده از زیورآلات با این طرح شده اند و زیورآلات بسیار زیادی تولید شد.

گروه هنری دانژه، تولید کننده زیورآلات و محصولات دکوراتیو با استفاده از ورق طلا 24 عیار، طرحی جدید را از مرغ آمین تولید کرده که شما می توانید از طریق سایت دانژه آن ها را سفارش دهید.

خرید ست زنانه مرغ آمین از گروه هنری دانژه

این روزها بسیاری از خانم‌ها علاقه مند به استفاده از زیورآلات جذاب با معنی خاص هستند. معنی مرغ آمین این احساس را به افراد می‌دهد که اگر زیورآلات خود را با این نماد خریداری کنند، هر لحظه دعاهای آن‌ها برآورده می‌شود. تفاوتی وجود ندارد که احساس کنید عقاید و نظرات در مورد این مرغ حقیقت دارد یا اشتباهی بیش نیست. به هر حال شما می‌توانید با توجه به زیبایی زیورآلات ساخته شده با این نماد آن‌ها را خریداری کنید. گروه هنری دانژه تنوع بالایی از است زیورآلات را در اختیار شما قرار داده است. می‌توانید برای خرید ست زنانه مرغ آمین و سایر زیورآلات طراحی شده با این نماد و سنگ فیروزه، به سایت دانژه مراجعه کرده و از طریق این سایت سفارش خود را ثبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *